Ливърпул не успя да победи Уест Хем

Ливърпул не успя да победи Уест Хем в двубой от Висшата лига, изигран на „Анфийлд“

По този начин „мърсисайдци“ изостанаха на 6 точки от лидера Челси, на третата позиция в класирането на лигата.

Ливърпул започна срещата със система 4-2-3-1. На върха на атаката действаше Дивок Ориги, а зад него Роберто Фирмино, Адам Лалана и Садио Мане. В центъра на терена се подвизаваха Джорджиньо Вайналдум и Джордан Хендерсън. Тук личеше отсъствието на Емре Джан, който получи контузия. В защита действаха Милнър, Ловрен, Матип и Клайн, а на вратата отново бе заложено на Лорис Кариус, въпреки колебливите му изяви.

Момчетата на Юрген Клоп започнаха ударно срещата и още в петата минута Адам Лалана откри. Садио Мане проби по левия фланг и достави топката до Лалана, който бе точен за 1:0.

Ливърпул атакуваше, а Уест Хем се защитаваше. Това продължи до около 20-25 минута на двубоя, когато „чуковете“ изнесоха топката напред.
Точно тогава се стигна и до пряк свободен удар в полза на гостите, който бе изпълнен великолепно от Димитри Пайе за 1:1. Тук останаха съмнение дали Кариус не трябваше да се намеси по-добре.

Играта на Ливърпул не спореше и логично се стигна до 1:2. Михаил Антонио се възползва от рикошет, който го остави един на един с Кариус и успя да чукне топката покрай стража на домакините.

На почивката проблемите пред Клоп се увеличиха, след като се наложи Деян Ловрен да бъде принудително сменен. На негово място в игра се появи Рагнар Клаван.

Подобно на първото полувреме Ливърпул отново стартира силно и изравни за 2:2. Садио Мане центрира, вратарят на гостите не успя да се намеси добре, изпусна топката, която попадна в Дивок Ориги, който не сгреши и изравни резултата. По този начин Ливърпул имаше цяло полувреме да реши двубоя в своя полза.

Дивок Ориги отбеляза второто попадение за Ливърпул
снимка: Reuters

Логично Ливърпул атакуваше, а Уест Хем се бранеше. Така и не се стигаше до положения пред вратата на гостите обаче.

Най-чистото положение за Ливърпул дойде в 70 минута, когато Джордан Хендерсън стреля от далеч, но вратарят на Уест Хем направи едно от спасяванията на сезона и изби топката в корнер.

До края на двубоя не се стигна до нищо по-интересно и по този начин Мачът завърши наравно – 2:2.

Играч на мача: Садио Мане – отчете се с 2 асистенции.