Борнемут срази Ливърпул във Висшата лига

Борнемут срази Ливърпул в един от мачовете на сезона във Висшата лига. „Мърсисайдци“ водеха първо с 2:0, а след това и с 3:1, но допуснаха обрат до 3:4

В състава на Ливърпул липсваха Коутиньо, Стъридж и Матип, който се контузи часове преди срещата. На негово място, в центъра на отбраната стартира Лукас Лейва. Адам Лалана също не бе възстановен на 100% и остана на пейката, където личаха още имената на младоците Алекзандър-Арнолд, Еджариа и Уудбърн.
По този начин системата на отбора бе 4-3-3. В центъра на терена Клоп заложи на Хендерсън, Вайналдум и Джан, а в атаката, на Фирмино, Мане и Ориги.

В първите 10 минути от двубоя играта бе спокойна, като Борнемут започна дефанзивно. Именно в десетата минута се стигна и до кошмарен пропуск на Дивок Ориги, който на празна врата не успя да нацели топката, която излезе в аут.

В средата на първата част дойдоха и ударните мигове за Ливърпул. Първо се разписа Мане, след асистенция на Емре Джан. Борнемут веднага се опита да изнесе топката по-напред, докато Ливърпулци се дръпнаха с няколко метра по-назад. Всичко това доведе до чудесна контраатака на гостите, при която Дивок Ориги се разписа за 0:2, като асистенцията тук бе дело на Джордан Хендерсън.

Мениджърът на Борнемут се опита да промени развоя на срещата и още на почивката включи в игра бившото острие на Ливърпул Джордън Айб.

В 56-та минута Джеймс Милнър се намеси лошо в наказателното поле, повали футболист на домакините и последва дузпа, която бе реализирана за 1:2.

Само 8 минути по-късно Ливърпул възстанови преднината си от 2 гола. Садио Мане ознаменува доброто си представяне в мача с асистенция към Емре Джан, който с прецизен удар бе точен за 1:3.

Тук някъде настъпи прословутото „заспиване“ на Ливърпул, който по подобие на мачовете от миналите сезони срещу Саутхемптън и Кристъл Палас допусна обрат в полза на домакините.
Борнемут проведе чудесна скоростна контраатака и намали за 2:3. Само 3 минути по-късно, в 79-тата минута, се стигна и до 3:3. 2 минути по-късно обратът можеше да бъде пълен, но Лорис Кариус спаси гол, след като се озова очи в очи с нападател на Борнемут.
Кариус обаче се „реваншира“ няколко минути по-късно. В добавеното време на мача германският страж се опита да улови силен удар, който се отби от ръцете му, и се озова в краката на футболист на Борнемут, който завърши пълния обрат в полза на домакините.

Предлагам Ви да прочетете тази статия от архива на Ливърпул Мания, която и днес изглежда правдоподобна.