Фамозен гол на Коутиньо донесе първа победа на Ливърпул

Фамозен гол на Коутиньо донесе първа победа на Ливърпул, през сезон 2015-2016. Изключителен удар от 25 метра на „Малкия Магьосник“ бе достатъчен за „червените“, за да грабнат първа победа във Висшата лига, през новия сезон. Успехът бе записан на един от най-негостоприемните терени за „мърсисайдци“ – стадионът на Стоук Сити „Британия Стейдиъм“

Гол на Коутиньо

Фамозният гол на Коутиньо донесе три точки на Ливърпул

Брендан Роджърс бе заложил на офанзивен състав и схема 4-2-3-1, без типичен дефанзивен полузащитник. Джордан Хендерсън и Джеймс Милнър бяха връзката между защитата и нападението. Адам Лалана стартира на лявото крило, а младокът Джо Гомес направи своя официален дебют за клуба. Лукас Лейва не бе поставен дори сред резервите, което поставя бъдещето му, в отбора, под съмнение.

В началните минути на двубоя, си личеше желанието на играчите на Ливърпул, да заличат срамната загуба с 1:6, през миналия сезон, на този стадион. „Червените“ започнаха срещата с постепенни атаки и много подавания, по цялата ширина на терена, с цел да придобият контрол над срещата. Филипе Коутиньо бе нагърбен със задачата да организира атаките на Ливърпул, подпомаган от Милнър и Хендерсън, които действаха активно, и в защита, и в атака.

След първите, по-добри за Ливърпул минути, домакините от Стоук успяха да се окопитят и започнаха по-често да владеят топката и да поглеждат към вратата на Миньоле. Кристиан Бентеке бе изолиран, на върха на атаката на „мърсисайдци“, но вършеше добра работа „на втория етаж“, където често обираше високите топки. Въпреки, че отстъпи инициативата, Ливърпул се защитаваше организирано, и не допускаше много опасности, около вратата си. Проблеми идваха от зоната на младока Джо Гомес, който очевидно бе притеснен, а и играеше срещу много добре представящия се в мачовете срещу Ливърпул нападател Джонатан Уолтърс.

След почивката Стоук започна да пресира по-дълбоко, което повлия на играта на Ливърпул. Като цяло, обаче, пред двете врати нямаше много чисти положения, и с оглед на показаното на терена, мачът вървеше към логично равенство. В края на двубоя, изгря звездата на Филипе Коутиньо, който се освободи от бранител на Стоук, дриблира почти до дъгата на наказателното поле на „грънчарите“, и с далечен, мощен удар, срази вратаря на домакините, с което донесе победата на Ливърпул. След гола домакините бяха в шок и не съумяха да затруднят Ливърпул. Впечатление направи и агресивната преса, която „мърсисайдци“ правеха, веднага след попадението. Радостта от попадението, сякаш даде нови сили на играчите, като Милнър и Коутиньо атакуваха противниковите играчи, така, сякаш двубоят току-що е започнал.

С оглед на трудната програма, в началото на сезона, тази победа може да се окаже много важна за Ливърпул, който ще се стреми да не повтори слабите резултати от началото на миналия сезон, които костваха на отбора шанса да се бори за влизане в четворката, и за по-добро представяне в Шампионската лига.