Трета поредна победа за Ливърпул

Трета поредна победа за Ливърпул. Момчетата на треньора Юрген Клоп надиграха отбора на Рубин Казан като гост, във важен мач от груповата фаза на турнира Лига Европа.

Със спечелените 3 точки Ливърпул се изкачи на втората позиция в Група Б на турнира, и е много близо до класиране на 1/16 финалите.

Юрген Клоп заложи на силен стартов състав. Почивка бе дадена само на Мартин Шкъртел, Лукас Лейва и Филипе Коутиньо. На техните места стартираха съответно Деян Ловрен, Джо Алън и Джордън Айб.

Още от самото начало на двубоя си пролича, че отборът на Ливърпул излиза само и единствено за победа. „Мърсисайдци“ бяха близо до откриването на резултата, още в петата минута, но ударът на Джеймс Милнър се отби от напречната греда.

Ливърпул контролираше събитията на терена, но нямаше ясна идея как да преодолее защитата на домакините. Атаките следваха една след друга, както през двата фланга, така и през центъра, но голът така и не падаше.

В 52-та минута логичното се случи и гостите поведоха. Чудесна солова акция на Джордън Айб завърши с неспасяем удар, в десния ъгъл на вратаря Рижиков.

Ливърпул победи Рубин Казан

В средата на второто полувреме Ливърпул можеше да получи дузпа, но съдията сякаш проспа ситуацията. Емре Джан бе фаулиран в гръб. След инцидента, по крака на халфа на гостите ясно си личаха раните от бутонките на противниковия състезател. В крайна сметка наказателен удар не бе отсъден и надеждите на Рубин оцеляха.

„Мърсисайдци“ продължаваха да атакуват, в търсене на втори гол, който да реши срещата. Вратарят на домакините, обаче правеше всичко възможно това да не се случи. Рижиков правеше спасяване след спасяване, които оставяха шансове на Рубин в срещата.

След 75-та минута на двубоя Ливърпул се прибра в защита. Домакините пък потърсиха равенството и започнаха да атакуват. Пред сериозни ситуации пред вратаря Миньоле, обаче не се стигна и по този начин Ливърпул записа заслужена и много важна победа, която дава реални шансове на „мърсисайдци“ да се класират напред в надпреварата.

Превъзходството на гостите личи явно в статистиката от мача, която показва владеене на топката 68%:32% в полза на Ливърпул, както и 23:7 удари към вратите (6:0 точни) – също в полза на „мърсисайдци“.

В другия двубой от групата Сион и Бордо не се победиха и завършиха наравно – 1:1. По този начин Сион продължава да оглавява групата с актив от 8 точки от 4 мача. Ливърпул излезе втори с 6, а трети и четвърти са Бордо и Рубин, съответно с 3 и 2 точки.

В следващия кръг Ливърпул приема Бордо, а Сион гостува на Рубин. При победа момчетата на Юрген Клоп ще се класират за 1/16 финалите на турнира.