Ново равенство за Ливърпул в Лига Европа

Ливърпул записа ново, трето поредно, равенство в груповата фаза на турнира Лига Европа. Момчетата на Юрген Клоп не успяха да се справят със съпротивата на Рубин Казан, въпреки че играха над 45 минути с човек повече.

Мениджърът на „червените“ направи само една промяна в състава, в сравнение с двубоя от Висшата лига срещу Тотнъм. На мястото на Лукас Лейва стартира Джо Алън.

Схемата на игра претърпя лека промяна и бе 4-3-2-1. В центъра действаха Алън, Джан и Милнър. Лалана и Коутиньо „оперираха“ зад нападателя Ориги.

За съжаление, отново огромна грешка в защита доведе до гол във вратата на Ливърпул. Натаниъл Клайн сякаш „заспа“, изпусна съперника си, който необезпокояван в наказателното поле стреля неспасяемо, с което изведе Рубин напред в мача.

Направи впечатление, че при атака Ливърпул пласира повече състезатели в наказателното поле на противника, за разлика от това, което виждахме при Брендан Роджърс.

Ключовият момент в срещата настъпи в края на първото полувреме. Емре Джан се измъкна от капитана на гостите Кузмин, който вече имаше жълт картон. Руснакът предприе тактическо нарушение, което му донесе втори жълт и респективно червен картон. При последвалото центриране, именно Джан изравни резултата, след подаване от Дивок Ориги.

Рубин Казан

Снимка от двубоя между отборите на Ливърпул и Рубин Казан

След почивката Рубин се прибраха и бранеха равенството. Ливърпул отправи голям брой удари, общо 33, но така и не успя да отбележи втори гол. С фрапантен пропуск се отличи завърналият се след контузия Кристиан Бентеке.

Освен Бентеке, завръщане след контузия направи и Роберто Фирмино, който показа, че е далеч от най-добрата си форма и ще има нужда от още време за аклиматизация.

В търсене на победата, Юрген Клоп промени схемата от 4-3-2-1 до 4-3-1-2, но и това не помогна. Ливърпул отправяше удар след удар, но подобно на двубоя с Карлайл, рядко уцелваше вратата.

Положително за „мърсисайдци“ е, че публиката определено бе доста по-шумна, в сравнение с последните мачове, под ръководството на Брендан Роджърс. Назначаването на Клоп върна вярата на феновете.

В крайна сметка, след 33 отправени удара, 1 греда, 15 корнера и 67% на 33% владеене на топката Ливърпул достигна до третото си поредно равенство в този турнир, отново със същия резултат – 1:1. „Мърсисайдци“ ще трябва да търсят победата в Казан, в следващия кръг, ако искат да запазят реални шансове за класиране напред в турнира.