Нови три победи за Ливърпул

Нови три победи за Ливърпул. „Червените“ записаха успехи над Бордо, Суонзи и Саутхемптън в три различни турнира. Победата над Бордо дойде в „Лига Европа“, тази над Суонзи във „Висшата лига“, а Саутхемптън бе надигран в турнира за Купата на лигата. Головата разлика от тези три двубоя бе внушителна – 9:2 в полза на „мърсисайдци“

Първата победа дойде над Бордо в турнира Лига Европа. С тези три точки Ливърпул се класира за елиминационната фаза на турнира, един мач преди края на груповата фаза.

Юрген Клоп заложи на силен състав в това домакинство. Единствено Емре Джан и Мартин Шкъртел получиха почивка, като на техните места се появиха Джо Алън и Коло Туре. По този начин Клоп целеше да осигури класирането на отбора за следващата фаза от турнира.

Двубоят ще се запомни с това, че и двата отбора се стремяха да пестят силите си, с оглед на предстоящите им важни двубои в първенствата на Англия и Франция, където имаха проблеми. Ливърпул се представяше непостоянно в Англия, а Бордо бе близо до зоната на изпадащите във Франция.

В началото на мача Ливърпул бе по-дейният отбор на терена, но до чисти голови положения не се стигна. Джордън Айб бе най-деен за домакините.

От приспивното темпо най-потърпевш се оказа Симон Миньоле. Вратарят на Ливърпул сякаш не присъстваше на терена. При първо негово разконцентриране можеше да се стигне до гол. До такъв се стигна при втората му грешка, когато задържа топката в ръцете си прекалено дълго, което доведе до пряк свободен удар в наказателното поле на „червените“. Анри Сайве не сгреши и Бордо поведе.

Доста спорна дузпа за Ливърпул доведе до изравняване на резултата. Кристиан Бентеке бе задържан в наказателното поле на французите и съдията отсъди дузпа. Джеймс Милнър не сгреши от бялата точка и изравни резултата.

Ливърпул успя да обърне резултата още преди почивката. С хубав, силен удар, Бентеке матира вратаря на гостите и изведе „мърсисайдци“ напред в резултата. При попадението си проличаха слабостите в защитата на Бордо. Французите оставиха прекалено много време на Кристиан Бентеке, който овладя топката, обърна се и стреля.

След почивката домакините се опитаха да решат двубоя в своя полза, като отбележат трети гол. Попадение на Кристиан Бентеке бе отменено в 51-та минута, заради нарушение. Натискът продължи до 80-та минута на двубоя, но трети гол така и не падна.

В последните 10 минути футболистите на Бордо се изнесоха по-напред и се опитаха да осъществят натиск, чрез който да стигнат до равенството. При загуба те щяха да отпаднат от турнира. Ливърпул се върна в защита и не позволи да се стигне до опасности пред Миньоле.

Победата класира „червените“ за следващата фаза на турнира, а Бордо отпадна.

Три победи за Ливърпул

Ливърпул – Бордо 2:1

Успехът над Суонзи дойде във Висшата лига.

В неособено приятен за наблюдаване двубой Ливърпул надигра „лебедите“ на Анфийлд. Попадението отбеляза Джеймс Милнър, който реализира от дузпа, през второто полувреме.

Както и статистиката показва, двубоят не бе изпълнен с кой знае колко на брой положения. Ударите към двете врати бяха по равно – по 5 (2:0 за Ливърпул при точните такива).

Добрата новина за Ливърпул в този двубой, освен победата, бе завръщането в игра на Джордан Хендерсън и Даниел Стъридж.

Ливърпул – Суонзи 1:0

Третата победа дойде в турнира за Купата на лигата. „Червените“ записаха най-голямата си победа, до тук през сезона, надигравайки категорично домакина Саутхемптън с 6:1. Двубоят бе от четвъртфиналната фаза на турнира.

След добрите си игри в турнира, през този сезон, Адам Богдан получи шанс да започне на вратата на Ливърпул. Конър Рандал, Джо Алън и Дивок Ориги също получиха възможност за изява. Младият 20-годишен ляв бек Брад Смит се появи след почивката и записа първи минути с фланелката на Ливърпул, от около 2 години насам.

При отсъствието от титулярния състав на Джордан Хендерсън и Джеймс Милнър, с капитанската лента бе Лукас Лейва.

„Мърсисайдци“ започнаха мача със схема на игра 4-3-1-2.

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха още в първата минута. Алберто Морено изпусна Садио Мане, който отбеляза с глава.

Саутхемптън започна по-уверено и по-добре мача. Тази тенденция се запази до 25-та минута. Ливърпул имаше проблеми с изнасянето на топката.

Между 25-та и 30-та на сцената се появи Даниел Стъридж, който отбеляза 2 бързи гола. Англичанинът правеше поредното си завръщане след контузия. Асистенцията за първото му попадение бе на Джо Алън, а за второто на Емре Джан, който му подаде с техничен пас с външен фалц.

Ливърпул нанесе третия си удар в края на полувремето. В 43-та минута Алберто Морено стреля, Дивок Ориги отклони леко топката и отбеляза първия си гол с фланелката на Ливърпул. По този начин „червените“ се оттеглиха на почивката с два гола аванс, въпреки че изоставаха още след първата минута на двубоя.

Логично в началото на второто полувреме Саутхемптън бе по-активния отбор на терена. Домакините се стремяха да намалят резултата, с надеждата да останат в двубоя. Те обаче не се добираха до чисти голови положение.

Стъридж бе заменен в 59-та минута от Джордън Айб. Ясно бе, че Даниел не е готов физически да изкара целия мач. С влизането на Айб Ливърпул заигра със схема 4-3-3, като на върха на атаката Дивок Ориги остана сам, подпомаган по фланговете от Лалана и Айб.

Само 9 минути след като се появи на терена Айб асистира на Дивок Ориги, който с мощен удар отбеляза втория си гол в срещата и четвърти за Ливърпул в мача. Айб ознаменува доброто си включване в мача и с гол, в 73-та минута, за 5:1. Асистенцията бе дело на Алберто Морено.

Дивок Ориги ознаменува доброто си представяне с трети гол, в 86-та минута, с който завърши хеттрика си. Това бяха първите му голове с „червената“ фланелка. Асистенцията бе на появилия се като резерва младок Брад Смит, който центрира отлично от фланга.

До края на двубоя срещата се доиграваше.

Вглеждайки се в статистиката, ясно си личи, че надмощието на Ливърпул е в реализирането. „Червените“ са отбелязали в 6 от общо 7-те си удара във очертанията на вратата на домакините, които пък отбелязаха само веднъж от общо 3 точни изстрела. Владеенето на топката също е в полза на Ливърпул – 54%:46%.

Саутхемптън – Ливърпул 1:6