Ливърпул спечели Премиър Лийг Ейжа Трофи

Ливърпул спечели Премиър Лийг Ейжа Трофи. На финала „мърсисайдци“ надиграха с 2:1 отбора на Лестър Сити. Головете за „червените“ отбелязаха Мохамед Салах и Филипе Коутиньо.

Първо полувреме

Ливърпул започна със следния състав: Лорис Кариус, Трент Алекзандър-Арнолд, Жоел Матип, Деян Ловрен, Джеймс Милнър, Джорджиньо Вайналдум, Адам Лалана, Филипе Коутиньо, Мохамед Салах, Дивок Ориги и Роберто Фирмино.

Изненадващо или не Лестър бе отборът, който поведе в резултата. Това се случи в 12-ата минута. Футболист на Лестър проби по левия фланг, където Алекзандър-Арнолд бе изостанал от позицията си, центрира към далечната греда и Слимани отбеляза гол с глава, надскачайки Джеймс Милнър.

Ливърпул се окопити бързо и изравни в 20-ата минута. Мохамед Салах проби от крилото към центъра на терена, подаде на Филипе Коутиньо, който го изведе сам срещу вратаря, и Салах се разписа с глава, насочвайки топката в долния десен ъгъл на вратаря на Лестър.

В 31-ата минута Олбрайтън от Лестър стреля опасно, но топката излезе в аут, облизвайки външната страна на мрежата на вратата.

Ливърпул можеше да поведе в 36-ата минута. След разбъркване в наказателното поле на Лестър топката попадна в Джорджиньо Вайналдум, който стреля, но кълбото, отбивайки се в Жоел Матип, отиде в аут.

В 41-ата минута Ливърпул направи принудителна смяна. Джеймс Милнър получи разтежение и бе сменен от Алберто Морено, който вероятно правеше своето последно появяване с екипа на „червените“.

в 42-ата минута Рияд Марес от Лестър получи първия жълт картон в срещата, след като задържа за фланелката Филипе Коутиньо.

В 44-ата минута станахме свидетели на най-красивия момент в срещата. Филипе Коутиньо взе топката, около десния горен ъгъл на наказателното поле, финтира, след което стреля в левия ъгъл на Каспер Шмайхел и отбеляза за 2:1.

Второ полувреме

Второто полувреме започна с няколко смени в състава на Ливърпул. В игра се появиха Рагнар Клаван, Марко Груич, Джордан Хендерсън и Даниел Стъридж.

До 51-ата минута защитата на Ливърпул се пропука на 3 пъти, в които Джейми Варди от Лестър се озоваваше сам срещу Лорис Кариус. За щастие на Ливърпул и трите пъти Варди не реализира. В два от тях стреля във тялото на Кариус, а в третия опит добра намеса направи Рагнар Клаван.

В 49-ата минута Марко Груич стреля опасно, но над вратата.

В 55-ата минута на терена се появиха Джо Гомес и Бен Уудбърн.

Подобно на мача срещу Кристъл Палас, Ливърпул започна да опитва дълги подавания по широчина, от центъра на терена към крилата.

В 65-ата минута в игра влязоха още 2 резерви – Доминик Соланке и Раян Кент.

В 85-ата минута се появи в игра и Джон Фланаган.

В 88-ата минута хубав удар от далеч на Раян Кент бе спасен от Шмайхел.

Видео с избрани моменти от мача – тук.

Джордан Хендерсън вдига купата от турнира Премиър Лийг Ейжа Трофи 2017
снимка: Официален сайт на Ливърпул

Мнението на Клоп за турнира, Коутиньо и др.

Това е истинска предсезонна подготовка. Наистина трудни двубои, в трудни климатични условия. Спечелването на двата мача от турнира е голям успех за нас. Видя се, че не всичко работеше така, както ни се иска, но има и много позитивни индикации.

Доволен съм от представянето на отбора в двата мача. Момчетата се справиха добре. Нашите играчи имат огромен офанзивен потенциал, но трябва да се научат как да се бранят заедно.

Опитахме се да стигнем до трети гол и дадохме няколко възможности на Лестър, които играеха на контраатака. Трябва да се научим да не допускаме такива грешки в подаванията. Да, искаме да създаваме повече шансове за гол, но не трябва да губим топката при подавания на защитниците към полузащитниците. Последните 30 минути от мача бяха по-зрели за нас. Доволен съм.

Всички знаят, че Фил Коутиньо е ключов играч за нас, без съмнение. Той се чувства повече от комфортно в Ливърпул. Обича клуба, обича града. Начинът по който игра тази вечер, в тези тежки условия, в това време от предсезонната подготовка, след всички тези тежки тренировъчни сесии, показва, че има голям потенциал.

Надявам се, че Милнър не е контузен. Той се почувства леко схванат. Обикновено той игнорира болката. Надявам се, че не е нещо сериозно, но трябва да изчакаме.

Запитан дали Мохамед Салах е заслужил титулярно място с игрите си до тук, Клоп заяви, че се надява да има повече от 11 готови за титуляри играчи и че няма как да вземе решение за стартовия състав 4 седмици преди старта на сезона. Салах е добър играч, това е очевидно, заяви мениджърът.

Благодаря ви! Беше чудесно. Беше фантастично. Беше изключително. Наслаждавахме се на престоя си в Хонг Конг, заяви Клоп по повод местните фенове.

Следващият двубой на Ливърпул е контрола срещу Херта Берлин и ще се изиграе на 29 юли от 19 часа българско време.