Ливърпул победи Херта Берлин с 3:0

Ливърпул победи Херта Берлин с 3:0 в поредната си контрола от предсезонната подготовка. Головете за „червените“ отбелязаха Доминик Соланке, Джорджиньо Вайналдум и Мохамед Салах. Дебют за „мърсисайдци“ направи новото попълнение Анди Робъртсън, който се включи след почивката.

Първо полувреме

Ливърпул започна със следния състав: Симон Миньоле, Джо Гомес, Жоел Матип, Рагнар Клаван, Алберто Морено, Джорджиньо Вайналдум, Емре Джан, Адам Лалана, Садио Мане, Доминик Соланке и Филипе Коутиньо.

В първите десет минути на срещата отборът на Херта бе по-активен и сътвори няколко опасности пред вратата на Симон Миньоле. Ливърпул бързо се окопити и поведе в резултата в 16-ата минута, когато се разписа Доминик Соланке. Адам Лалана подаде на нападателя и той се разписа с глава.

„Мърсисайдци“ можеха да удвоят преднината си в 23-ата минута, но удар на Садио Мане от воле отиде в аут.

В 30-ата минута Херта отново имаше шанс за гол, но до такъв не се стигна.

Ливърпул показа чудесна успеваемост пред гола и в 38-ата минута поведе с 2:0. Доминик Соланке открадна топка от футболист на Херта, подаде на Садио Мане, който намери Джорджиньо Вайналдум. Последният стреля в долния десен ъгъл на вратата на Херта и удвои резултата.

Второ полувреме

Второто полувреме започна с няколко смени за Ливърпул. В игра се появиха Анди Робъртсън, Джордан Хендерсън, Даниел Стъридж, Мохамед Салах и Роберто Фирмино, като последните трима оформиха новото нападателно трио на тима.

В 58-ата минута „червените“ направиха нова промяна – в игра се появи младокът Ови Еджариа.

В 61-ата минута „мърсисайдци“ поведоха с 3:0. Филипе Коутиньо изведе сам срещу вратаря Мохамед Салах, с пас от дълбочина, като египтянинът, навлязъл към центъра на терена, прехвърли вратаря на Херта и направи резултата класически.

В 65-ата минута Ливърпул можеше да поведе и с 4:0, но Роберто Фирмино пропусна сам срещу вратаря.

В 66-ата минута шанс за изява получи и Раян Кент, заменил капитана от първото полувреме Филипе Коутиньо.

В 74-ата минута Даниел Стъридж стреля опасно, в долния ляв ъгъл на вратата на Херта, но техният страж спаси.

В 75-ата минута Ливърпул направи последната си смяна. В игра се появи Джон Фланаган.

До края на двубоя „червените“ контролираха топката и не оставиха шансове на Херта да намали резултата и да отбележи почетно попадение.

Репортаж от срещата – тук.

Ливърпул победи Херта Берлин

Ливърпул победи Херта Берлин в приятелска среща
снимка: Официален сайт на Ливърпул

Мнението на Юрген Клоп за мача

Юрген Клоп заяви, че е доволен от представянето на момчетата си в срещата с Херта Берлин.
„След като поведохме с 1:0 можехме да допуснем гол, но Симон (Миньоле) се представи добре“, заяви мениджърът. „През второто полувреме отбелязахме само още едно попадение, но контролирахме играта, а това е много важно.“, допълни Клоп.
„Все още не сме там, където искаме на бъдем, но предсезонната подготовка е точно за това – трябва да се работи здраво, защото след това предстои много дълъг сезон. Най-добрите новини са, че за момента нямаме много контузени играчи. Ако успеем да се опазим от контузии ще бъдем силни.“, завърши Клоп.

Следващ мач

Следващият двубой на Ливърпул е срещу Байерн Мюнхен. Двубоят ще се изиграе на 01 август от 21:30 ч. българско време.