Ливърпул победи Кристъл Палас в контрола

Ливърпул победи Кристъл Палас в контрола, част от турнира Премиър Лийг Ейжа Трофи. Головете за „мърсисайдци“ отбелязаха Доминик Соланке и Дивок Ориги. С тази победа „червените“ се класираха за финала на турнира, където ще срещнат състава на Лестър Сити.

Първо полувреме

Ливърпул започна със следния състав: Симон Миньоле, Трент Алекзандър-Арнолд, Джо Гомес, Жоел Матип, Алберто Морено, Джордан Хендерсън (капитан), Адам Лалана, Бен Уудбърн, Мохамед Салах, Даниел Стъридж и Роберто Фирмино.

„Мърсисайдци“ дебютираха с новия си трети екип (оранжев).

В началото на срещата Ливърпул бе по-активният отбор на терена. Момчетата на Юрген Клоп опитваха нещо ново в играта си – дълги топки от центъра на терена, най-често чрез Джордан Хендерсън, които целяха фланговите играчи и бековете на отбора.

Първата опасност пред вратата на Кристъл Палас дойде в 13 минута. Даниел Стъридж стреля от близко разстояние, но Скот Дан се хвърли на шпагат и топката, след като рикошира, излезе в ъглов удар.

Дългите пасове по широчина изненадаха Палас. В 16 минута Даниел Стъридж бе намерен след такъв пас и подаде на Адам Лалана, чийто удар излезе в аут.

Роберто Фирмино, който играеше като ляво крило, често се връщаше в защита, където помагаше на колегата си Алберто Морено.

В 23 минута Мохамед Салах проби навътре към центъра и стреля опасно, но в аут.

В 27 минута Кристъл Палас също показа зъби. Наложи се Симон Миньоле да се намесва решително и да спасява удар на Андерсън.

В 41 минута Мохамед Салах проби опасно през центъра на терена, с което принуди Скот Дан да го фаулира, за което бранителят на Кристъл Палас получи жълт картон.
След средата на първото полувреме Кристъл Палас се прибра здраво в защита и се бранеше с 11 играчи зад центъра на игрището.

Второ полувреме

Второто полувреме започна с няколко смени за Ливърпул. В игра се появиха Джеймс Милнър, Рагнар Клаван, Деян Ловрен и Джон Фланаган. Две минути по-късно шанс за изява получиха Марко Груич, Джорджиньо Вайналдум, Дивок Ориги и Филипе Коутиньо, а в 50 минута се включиха също и Раян Кент и Доминик Соланке, който по-късно щеше да блесне.

В 54 минута Филипе Коутиньо стреля отдалеч, но ударът му излезе в аут.

В 61 минута падна първото попадение в полза на Ливърпул. Доминик Соланке получи топката, обърна се, и с красив далечен удар намери десния ъгъл на вратата на Кристъл Палас.

Доминик Соланке празнува първото си попадение с екипа на „мърсисайдци“
снимка: Официален сайт на Ливърпул

Около 70 минута на двубоя реферът даде няколко минути почивка за играчите на двата отбора.

В 73 минута Марко Груич опита шанса си, стреляйки отдалеч, но ударът му попадна в аут.

В 79 минута всичко в срещата бе решено. Дивок Ориги се разписа и покачи резултата до 2:0 за Ливърпул.

Младокът Раян Кент имаше последната възможност за гол, открила се пред играч на Ливърпул. Крилото навлезе към центъра на терена и стреля опасно, но вратарят на Палас изби в корнер.

По този начин Ливърпул се класира за финала на турнира и в събота ще спори за трофея с Лестър Сити. Двубоят започва в 15:30 часа българско време.