Ливърпул победи Борнемут – анализ на срещата

Ливърпул победи Борнемут, в мач от втория кръг във Висшата лига. Победният гол за „червените“ отбеляза новото попълнение Кристиан Бентеке, през първото полувреме.

Брендан Роджърс не направи нито една промяна в стартовия състав на Ливърпул, в сравнение с мача срещу Стоук Сити, от първия кръг. Очакванията за включване в състава, на Алберто Морено и Емре Джан, не се оправдаха, като двамата останаха на резервната скамейка. Роджърс се опита да изненада съперника, обръщайки местата на двете си крила Айб и Лалана.

Борнемут отново заложи на системата 4-4-2, която осигури промоция на тима, през миналия сезон.

Още от първите минути на мача, отборът на Борнемут загатна, че не смята да губи двубоя. Футболистите на отбора бяха по-активни в началото и пресираха дълбоко футболистите на Ливърпул, които очевидно не бяха подготвени за такава съпротива от новаците.

Ливърпул победи Борнемут

Борнемут неочаквано затрудни Ливърпул на Анфийлд

Проблем за Ливърпул бе и липсата на точност в подаванията на Коутиньо, в началото на двубоя. Бразилецът често бе преследван от двама състезатели на противниковия отбор и изпитваше трудности в организирането на играта на отбора си.

Подобно на двубоя срещу Стоук Кристиан Бентеке отново бе изолиран, на върха на атаката на Ливърпул, в началото на двубоя. Белгийският национал, обаче, бе много полезен във въздуха, като печелеше почти всички високи топки, които доставяше към колегите си от полузащитата. Физическото присъствие на Бентеке се усещаше. Компонент, от който Ливърпул може да спечели много, ако съумее да интегрира правилно, в играта си.

Постепенно Ливърпул успя да вземе инициативата и започна да застрашава вратата на гостуващия отбор. Използването на заучени статични положения се оказаха голям бонус за домакините. След едно такова, се стигна до центриране, което бе засечено от Кристиан Бентеке, който откри резултата. В тази ситуация останаха съмнения за засада. Борнемут имаше проблем с тези заучени отигравания на Ливърпул и след още едно такова, се стигна до съмнения за дузпа. Джордан Хендерсън бе съборен в наказателното поле, но реферът не уважи претенциите на „червените“ за наказателен удар.

Кристиан Бентеке отбеляза първия си гол на Анфийлд за Ливърпул

В началото на втората част, отново Борнемут бе отборът, започнал по-добре. Агресията, дълбоката преса и самочувствието на „черешките“, затрудняваха Ливърпул, който имаше все по-големи проблеми в изнасянето на топката.

Проблемите за „мърсисайдци“ се увеличиха в началото на полувремето, когато капитанът Джордан Хендерсън трябваше да напусне, заради контузия. В негово отсъствие, капитанската лента взе Джеймс Милнър, който бе навсякъде в този двубой. Това доказва статистиката, която отчита Милнър като футболиста пробягал най-голям „километраж“ от играчите на Ливърпул. Работоспособността и безкрайната енергия на Джеймс, са още един коз, който Ливърпул надгради в играта си през това лято.

В крайна сметка, благодарение на по-голямата индивидуална класа на играчите си и по-големият опит, Ливърпул съумя да спечели срещата с 1:0, и записа втора победа за сезона. Симон Миньоле отново запази мрежата си „суха“. Факт, който загатва, че Ливърпул започва да подобрява играта си в защита. Проблем, който преследва отбора, по време на целия престой на Брендан Роджърс в клуба.

Следващ двубой

В следващия кръг Ливърпул гостува на Арсенал. Двубоят ще се изиграе в понеделник, от 22:00ч. българско време.