Ливърпул победи Байерн Мюнхен с 3:0

Ливърпул победи Байерн Мюнхен с 3:0 в полуфинален двубой от предсезонния турнир Ауди Къп. Головете за „мърсисайдци“ реализираха Садио Мане, Мохамед Салах и Даниел Стъридж. Победата на Ливърпул е още по-престижна, заради факта, че бе изкована на стадиона на Байерн Мюнхен.

Първо полувреме

„Мърсисайдци“ започнаха двубоя със следния състав: Лорис Кариус, Трент Алекзандър-Арнолд, Жоел Матип, Деян Ловрен, Алберто Морено, Джордан Хендерсън, Емре Джан, Филипе Коутиньо, Мохамед Салах, Роберто Фирмино и Садио Мане.

В началните минути Байерн Мюнхен имаше инициативата, като Ливърпул бе прибран в своята половина и изчакваше удобни моменти за контраатаки.

Именно след контраатака се стигна до откриване на резултата. В 7-ата минута Роберто Фирмино изведе Садио Мане на голова позиция и африканецът не сгреши, с което Ливърпул поведе.

В 12-ата минута Ливърпул можеше да удвои преднината си, но Мохамед Салах пропусна, след като бе намерен с чудесно центриране от Алберто Морено.

С напредване на полувремето Ливърпул изнесе играта си по-напред.

В 25-ата минута Алберто Морено стреля опасно от пряк свободен удар, но вратарят на Байерн спаси с една ръка.

В 34-ата минута добрата игра на Ливърпул се увенча с второ попадение. Садио Мане изведе Алберто Морено на левия фланг, испанецът пък подаде на Мохамед Салах, който не сбърка и прати коженото кълбо във вратата на „баварците“.

На десния бек Трент Алекзандър-Арнолд водеше люта битка с Франк Рибери, който бе най-често фаулирания играч на терена.

Второ полувреме

На почивката в игра за „мърсисайдци“ се появиха Адам Лалана и Джорджиньо Вайналдум.

Към 60-ата минута на мача Ливърпул отново се прибра и очакваше възможности за контраатаки.

В 67-ата минута на терена се появиха Раян Кент, Марко Груич, Даниел Стъридж и Рагнар Клаван.

Само 2 минути след като се появи в игра, пред Даниел Стъридж се откри възможност за гол, но нападателят стреля в аут.

В 71-ата минута Раян Кент проби по левия фланг и намери Марко Груич, който отбеляза. За съжаление на Ливърпул голът бе отменен, заради засада на Адам Лалана.

В 78-ата минута „мърсисайдци“ направиха поредните си две промени. В игра се появиха Джон Фланаган и Бен Уудбърн.

В 83-ата минута Ливърпул направи резултата класически. Даниел Стъридж бе изведен сам срещу вратаря на Байерн от Бен Уудбърн, копна топката над стража, и реализира за 3:0.
3 минути по-късно Стъридж получи контузия и бе заменен от Доминик Соланке.

По този начин Ливърпул победи Байерн Мюнхен с 3:0 и се класира за финала на предсезонния турнир Ауди Къп.

Репортаж от срещата – тук.

Ливърпул победи Байерн Мюнхен

снимка: Официален сайт на Ливърпул

Мнението на Клоп за срещата

„Почти всичко бе чудесно. Все още не сме изиграни достатъчно двубои. Байерн притежаваше топката прекалено много. Отбелязахме 2 пъти през първото полувреме, но предоставихме инициативата на Байерн, заради което се налагаше да се движим прекалено много по терена. Отборът ми показа колко добре може да играе. Третият гол беше чудесен. Преди почивката играхме много добре на контраатака.“

Следващ мач

Следващият мач на Ливърпул е днес и ще се изиграе от 21:30 ч. българско време. Съперник на „мърсисайдци“ е испанският Атлетико Мадрид, като срещата е финал от турнира Ауди Къп.