Ливърпул победи Атлетик Билбао в последната си контрола

Ливърпул победи Атлетик Билбао с 3:1, в последната си контрола от предсезонната подготовка. Головете за „мърсисайдци“ отбелязаха Роберто Фирмино (дузпа), Бен Уудбърн и Доминик Соланке.
Двубоят се изигра на стадион Авива в Дъблин и бе изгледан от 51 000 зрители.

Първо полувреме

Ливърпул започна със следния състав: Симон Миньоле, Трент Алекзандър-Арнолд, Жоел Матип, Деян Ловрен, Алберто Морено, Емре Джан, Джеймс Милнър, Марко Груич, Мохамед Салах, Дивок Ориги и Роберто Фирмино

Заради контузии двубоя пропуснаха Филипе Коутиньо, Джордан Хендерсън, Адам Лалана, Даниел Стъридж и Натаниъл Клайн.

За пръв път от доста време Джеймс Милнър действаше в средата на терена.

Ливърпул започна по-активно срещата. Атлетик действаше дефанзивно и дебнеше за възможности за контраатаки.

В 9-ата минута Дивок Ориги се озова сам срещу вратаря на Атлетик, но ударът му излезе в аут. Ливърпул атакуваше добре и на високи обороти.

В 16-ата минута удар на Ориги с глава излезе отново в аут. Подаването бе на Мохамед Салах.

В 20-ата минута Роберто Фирмино бе фаулиран в наказателното поле на испанците и съдията отсъди дузпа в полза на Ливърпул. Самият Фирмино се нагърби с изпълнението на наказателния удар и откри резултата. Вратарят на Атлетик усети ъгъла на изпълнение на дузпата, но не успя да я спаси.

В 27-ата минута Атлетик за пръв път застраши вратата на Ливърпул, но техен футболист стреля в аут.

Изненадващо в 30-ата минута се стигна до изравняване на резултата. Иняки Уилямс от гостите реализира.

В 34-ата минута Атлетик отново застраши вратата на Ливърпул, но за щастие на „мърсисайдци“, до гол не се стигна.

В 36-ата минута Ливърпул изпълни корнер. Марко Груич стреля с глава, но топката излезе в аут.

Три минути по-късно удар от близо на Алберто Морено бе спасен от стража на испанците.

Второ полувреме

На почивката Юрген Клоп направи цели 10 промени, като извади от игра всичките си полеви състезатели. В игра се появиха Фланаган, Гомес, Клаван, Робъртсън, Вайналдум, Еджариа, Уудбърн, Кент, Соланке и Мане.

В 56-ата минута удар на Садио Мане бе спасен от вратаря на испанския отбор.

Ливърпул постепенно заигра по-прибрано, с цел отборът на Атлетико да се изнесе по-напред, и да освободи пространства за бързи контраатаки на „мърсисайдци“.

В 59-ата минута младокът Бен Уудбърн се разписа за 2:1. Доминик Соланке проби по левия фланг, намери Уудбърн, който се освободи от футболист на Атлетик Билбао и стреля неспасяемо в левия ъгъл на вратата на испанците.

Добрите игри на Доминик Соланке с червената фланелка продължаваха и в този двубой. Младият нападател се разписа с глава в 79-ата минута, след като бе намерен от Рагнар Клаван с центриране.

По този начин Ливърпул победи Атлетик Билбао в последната си контрола от предсезонната подготовка на тима.

Мнението на Юрген Клоп за двубоя и др.

„Още преди мача казах, че предсезонната ни подготовка бе много добра. Изиграхме много двубои и не загубихме нито веднъж.“

„Днес видяхме няколко слабости в играта ни. През първите 30 минути играхме брилянтно, но след това загубихме организацията в играта ни и дадохме възможност на противника да създаде опасности за нашата врата.
Да търсиш най-добрата си игра в предсезонната подготовка, е най-голямата грешка, която можеш да направиш. Знаем, че трябва да сме концентрирани и стабилни. Когато сме такива, сме истинска опасност за другия отбор.“

„През втората част излязохме с много млад състав и се виждаше, че нещата не ни се получаваха в началото.“

„Контузията на Адам Лалана е голям удар за нас, но този отбор се е справял с такива тежки моменти и преди. Коутиньо имаше проблем и за това не рискувахме с негово пускане в игра. Същата е ситуацията и с Хендерсън. Стъридж също има леки проблеми, но днес видях, че съставът ни е достатъчно голям. Някои момчета се справиха много добре. Ще правим ротации, това е ясно.“

„В състава ми винаги има място за млади играчи. Видяхте, че през първите 10 минути на второто полувреме Уудбърн имаше проблеми и не се представяше на ниво. Предсезонната подготовка бе трудна за него, а и е само 17-годишен. Стремим се да го пазим, защото е твърде млад. Той се представи много добре като цяло. Всички виждат уменията, които има. Нормално е за младите играчи да имат силни и слаби моменти.“

Следващ мач

Следващият двубой на Ливърпул е от Висшата лига. Противник на „Мърсисайдци“ ще бъде домакинът Уотфорд. Срещата ще се изиграе на 12 август (събота) от 14:30 ч. българско време.