Ливърпул и Уигън не се победиха

Ливърпул и Уигън не се победиха, във втората предсезонна контрола на „мърсисайдци“. Голът за „червените“ отбеляза новото попълнение и дебютант в този двубой Мохамед Салах, в края на първото полувреме. И този път Юрген Клоп заложи на два различни състава за двете полувремена.

Първо полувреме

Ливърпул заложи на следния стартов състав: Симон Миньоле, Трент Алекзандър-Арнолд, Жоел Матип, Рагнар Клаван, Джон Фланаган, Джорджиньо Вайналдум, Адам Лалана (капитан), Бен Уудбърн, Мохамед Салах, Роберто Фирмино и Филипе Коутиньо.

Джон Фланаган получи нов шанс за изява на левия бек, а Джорджиньо Вайналдум играеше като дефанзивен полузащитник. Напред действаше атакуващото трио Салах, Фирмино и Коутиньо.

Ливърпул бе заложил на схема на игра 4-3-3.

Още в първата минута на двубоя Мохамед Салах проби добре по десния фланг, и се озова в наказателното поле на домакините, но стреля в аут.

Адам Лалана често се връщаше до централните защитници, откъдето разпределяше атаките на Ливърпул.

Постепенно си пролича кой е по-добрият отбор и Ливърпул взе контрола над срещата.

Въпреки това, Уигън не се бе отказал да атакува, и отправи 2 удара, съответно в 12 и 15 минути. Първият удар се получи след грешен пас на Джон Фланаган, който подаде топката на противников играч.

Постепенно домакините поизравниха играта и малко изненадващо поведоха в резултата в 21 минута. След центриране на топката в наказателното поле на Ливърпул, кълбото случайно попадна във футболист на домакините, който откри резултата.

Ливърпул можеше да изравни бързо, но удар на Филипе Коутиньо бе спасен от вратаря на Уигън, минута след гола.

В 37 минута Ливърпул получи нов шанс да изравни, но Роберто Фирмино не успя да подаде топката на Адам Лалана, който на празна врата щеше да отбележи. Пасът на бразилеца се оказа твърде силен и топката излезе в аут. Участие в атаката имаше и Мохамед Салах.

Все пак логичното се случи и Ливърпул изравни. Това стана в добавеното време на първата част. „Мърсисайдци“ осъществиха чудесна преса, при която Филипе Коутиньо отне топката от защитник на Уигън, подаде на Фирмино, който този път не сгреши и изведе на празна врата Мохамед Салах, който се разписа в дебютния си мач с червената фланелка.

Второ полувреме

През втората част съставът на Ливърпул бе следния: Лорис Кариус, Джо Гомес, Кевин Стюарт, Деян Ловрен, Джеймс Милнър, Джордан Хендерсън (капитан), Марко Груич, Педро Чиривея, Даниел Стъридж, Дивок Ориги и Доминик Соланке.

Стюарт бе изпробван като централен бранител, Хендерсън се връщаше назад, за да организира атаките на Ливърпул, а напред триото нападатели бе Стъридж, Ориги и Соланке.

Ливърпул продължи със схема на игра 4-3-3.

Отново, подобно на първото полувреме, Ливърпул бе по-активния отбор след почивката, но не съумяваше да създава чисти голови положения.

Все пак в 76 минута Деян Ловрен можеше да изведе „червените“ напред, но ударът му с глава нацели страничната греда.

В 87 минута Даниел Стъридж нахлу в наказателното поле и стреля в аут, а в последната минута Джеймс Милнър отправи удар, но вратарят на Уигън спаси.

Какво каза Юрген Клоп след края на мача

Юрген Клоп заяви, че отборът му е показал добър футбол през първата част, и малко по-скучен през втората.
Според немския специалист е важно играчите му да трупат игрови минути.
Немецът заяви, че не е свръх доволен от цялостното представяне на играчите си, но според него това е нормално, заради ранния етап на подготовката.

Клоп заяви, че няма нищо официално около трансфер на Лукас Лейва и от уважение към приноса на играча за клуба отказа да коментира слуховете, свързващи го с друг отбор.

Клоп сподели, че тази нощ (вече снощи) ще вземе решение кои играчи да бъдат включени в състава от 25 футболисти, които ще отлетят за Азия, за следващата част от подготовката на отбора. Мениджърът не скри разочарованието си, че може да включи само 25 играчи.

Следващият двубой на Ливърпул е от турнира Премиър Лийг Ейжа Трофи (Premier League Asia Trophy) на 19 юли от 15:30 ч. българско време срещу отбора на Кристъл Палас.